Rozhovor (autoterapia "exhibicionistu")

Autor: Jakub Pristach | 19.4.2011 o 17:44 | (upravené 19.4.2011 o 18:01) Karma článku: 2,58 | Prečítané:  861x

A: O čo ti to vlastne ide? B: Idem sa tu rozprávať sám so sebou a svojím spôsobom vlastne s každým, kto si to tu prečíta. A: Prečo ako? B: Taká duševná hygiena, ak chceš môžeš tomu hovoriť autoterapia. A: To akože máš nejaké problémy? B: Ako sa to vezme. Vlastne, každý kto má blog, facebook, alebo niečo podobné to robí. Je to taký fenomén doby. Ľudia píšu o tom čo vidia, zažívajú, prípadne len na seba upriamujú pozornosť iných. Snažia sa ich osloviť samy sebou. A: Prečo? B: Asi majú pocit, že sú na svete samy... A: To vieš ako? Hovoríš o sebe? B: (smiech(úsmev)) Sranda pýtaš sa presne, akoby som sa pýtal sám seba. (pýtam sa sám seba)

A: Ok, takže si sa nám zbláznil.

B: Noó, ako sa to vezme, veď som už napísal, že to svojím spôsobom robia všetci. Teda, aby som bol presný, niekto to robí tak málo, akoby to ani nerobil, ale predsa. Ja osobne som pochopil, že to robiť potrebujem, alebo aspoň chcem. Stále lepšie tu, ako na facebook- u.

A: Myslíš si, že keď do toho namočíš čo najviac ľudí, budeš si pripadať viac normálne?

B: Zabudni na to. Je mi jedno čo si o tom bude kto myslieť, hlavne, že som nútený formulovať svoje myšlienky, vypúšťať zo seba svoje psychické nečistoty a čo ty vieš, možno vďaka mne niekto pochopí čo mu chýba a niekedy v budúcnosti nebude MLÁTIŤ ŽENY alebo svoje deti.

A: Aký si ty hrdina. (výsmech)

B: Sú to len slová. Presne na to si tu. Robíš tu z toho len slová, žiadnu seba – reklamu žiadnu pretvárku.

 

A: Cítiš sa už lepšie?

B: Vieš, že áno! Páči sa mi ako to plynie presne podľa mojich predstáv... chápeš žiadny Lepp, ktorý si hneď začal žiť svojím vlastným životom.

A: Počuj, ja chápem, čo si chcel povedať tým, že niečo podobné robia takmer všetci, ale uvedomuješ si kam si to až doviedol ty?

B: No, áno.

A: Čo si o tom myslíš? Čo si myslíš, že si bude ktokoľvek iný myslieť.

B: Predovšetkým ja som jedinečný prípad v tomto ohľade. Pamätáš si predsa, ako sme na seba museli vždy priťahovať pozornosť. K tomu som sa vyvinul v človeka, ktorému je veľa vecí a ľudí jedno. Vieš ako, treba vedieť kam, ako a s kým ťa to láka. Ja nenútim nikoho toto čítať.

 

A: Mal by si prestať používať v prejave slová ako „sme“ (smiech v duši) a aj tých tvojích imaginárných... no vieš Ondreja, Charlesa a Winstona.

B: Prečo? Máš pravdu „prečo nie!“(čať životnej filozofie: ľudia strácajú kopec času tým, že sa pýtajú len, „prečo?“...keď sa ale opýtajú, „prečo nie“ tak sa všetko razom zjednoduší). Stejnak, Ondrej je len ochlasta, ktorý myslí len na seba a Charles s Winstonom sa nikdy nedostavili. Keby sa dostavili, nemal by som takú krízu ohľadom príležitostných, či pravidelných zblížení.

A: Uvedomuješ si ale, že tých parchantov ma tebe mali niektorí ľudia radi.

B: Aj Kadáfiho majú „niektorí“ ľudia radi, aj Fica.

 

A: No čo stačilo ti pre dnes?

B: Nie, ale nemám úž čo k tomuto a siliť sa mi nechce. Prekliata vec to ako som v práci plný myšlienok a domov dorazím vymačkaný ako citrón.

A: Píš a možno to bude lepšie. Možno bude všetko lepšie...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.

KOMENTÁRE

Kam sa podelo Učiace sa Slovensko? Danka to netrápi

Kde je tá najväčšia reforma školstva z dielne Plavčana?


Už ste čítali?